• 3520 3439 - 041

عوامل خرابی در باتری یو پی اس

عوامل خرابی در باتری یو پی اسReviewed by سینا خدایی on Oct 3Rating:

باتری یو پی اس تبریزعلت های خرابی انواع  باتری یو پی اس باتری یو پی اس تبریز

 باتری  با کیفیت بالا در شرایط نگهداری مناسب  در حدود ۴-۵ سال می تواند کار کند. هدف ابتدایی استفاده از باتری ، تثبیت انرژی و آماده کردن نیروی کافی برای جرقه زدن، روشنایی و دیگر مصرف کننده هایی است به مقدار انرژی بیشتر از ظرفیت سیستم شارژ نیازمندند . برای مثال در موقعی که برق شهر وجود ندارد . در مرحله بعد باتری یو پی اس توان الکتریکی سیستم را در موقعی که سیستم شارژ فعال نیست، فراهم می کند.

عمرمفید یک باتری  به ریزش مواد فعال صفحات آن در اثر انقباض و انبساط این صفحات که در  فرآیند شارژ و دشارژ اتفاق می افتد بستگی دارد. دشارژ عمیق، گرما و لرزش مراحل تخریب آن را تسریع می کنند و عاقبت رسوب تشکیل می شود و سبب اتصال کوتاه می شود. علت اصلی دیگری که باعث تخریب باتری می شود سولفاته شدن آنهاست. هنگامی که باتری به صورت دشارژ انبار شود یا برای بیشتر از ۶ ماه انبار شود. سولفات سرب صفحات را سخت و چگال می کند و توانایی شارژ شدن باتری کاهش می یابد و یا به طور کلی از بین می رود و مواد فعال صفحات، دیگر قابلیت تحمل جریان دشارژ را ندارند و باتری  از کار خواهد افتاد.

باتری یو پی اس epe یو پی اس epe

تحقیقات اخیر نشان داده در یک هوای گرم (بدترین محیط برای کار باتری) میانگین طول عمر یک باتری یو پی اس با کیفیت خوب به نصف کاهش می یابد. دشارژ کردن بیجای باتری یو پی اس (Slow Cranking ) خصوصاً در هوای سرد مشخصه خوبی است که نشان می دهد باتری یو پی اس در حال خراب شدن است و این باتری یو پی اس باید تست شود. دشارژ عمیق باتری یو پی اس معمولاً در زمان های نامناسب اتفاق می افتد، برای مثال توسط اتصال باتری به باتری (Jump start). متاسفانه اغلب فروشنده های باتری یو پی اس ، چگونگی نصب و  تست درست یا شارژ باتری یو پی اس را نمی دانند.

خرابی باتری

روش نگهداری اصولی باتری یو پی اس

بررسی سطح الکترولیت باتری، محکم بودن سر باتری  ، تمییز کردن سطوح خورده شده قطب و سر باتری یو پی اس و چک کردن شارژ دستگاه یو پی اس همه برای نگهداری های پیشگیرانه یک باتری یو پی اس لازم می باشد. تناوب اجرای اقدامات پیشگیرانه بستگی به نوع باتری یو پی اس شرایط آب و هوایی دارد اما باید حداقل یک بار قبل از شروع سرما و ماهی یک بار در گرما این مراقبت دوره ای انجام شود.

 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.