• 3520 3439 - 041

یو پی اس چیست؟

یو پی اس چیست؟Reviewed by سینا خدایی on Oct 16Rating:

برق دهی در دستگاه یو پی اس
یو پی اس epe
یو پی اس EPE

زمان برق دهی دستگاه یو پی اس بستگی به باتری مخصوص داخلی آن که از نوع Sealed lead acid است دارد. واحد سنجش میزان توان این نوع باتری های یو پی اس تبریز نیز بر حسب AH )آمپر ساعت) بوده که رابطه  ی مستقیمی با زمان برق رسانی دارد.

نحوه قرارگیری باتریهای یو پی اس

اینترنالInternal): ) به این شکل که باتری یو پی اس در داخل دستگاه یو پی اس قرار میگیرد.

اکسترنالExternal): ) به این شکل که باتری یو پی اس جدا از دستگاه یو پی اس و در داخل کیس قرار داده میشود.

نوع سوم تلفیقی از نوع اول و دوم باتری یو پی اس ها است به این صورت که در اغلب موارد باتری ها بصورت داخلی و خارجی بصورت همزمان در داخل دستگاه یو پی اس و نیز در کیس دستگاه بکار گرفته میشوند.

سنجش قدرت و توان دستگاههای یو پی اس

دستگاههای یوپی اس توان بار مصرفی متفاوتی دارند و بر اساس همین توان بار مصرفی ارزیابی، طراحی و اجرا میشوند و با واحد VA )ولت آمپر) نشان داده میشوند. مثلا توان بار مصرفی یک یو پی اس اگر ۲۰ باشد به این شکل مقابل نمایش داده میشود: ۲۰KVA

کاربرد ها و موراد مصرف  دستگاه یو پی اس

دستگاه یو پی اس همه جا کاربری دارد چه در منازل که دارای یک رایانه هستند و چه درادارات و سازمان های بزرگ که از چندین رایانه، دستگاه فکس، پرینتر، اسکنر و همچنین مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاهی که از دستگاهها و سیستم های خاص حفاظتی برخوردار هستند. ازاین جهت که در مواقع قطعی برق دستگاههای موجود خاموش نشده و کاربر بتواند از دستگاه استفاده کند همچنین از آسیب های احتمالی در زمان وصل برق جلوگیری بعمل آورد.

از یوپی اس ها برای محافظت سیستم های مخابراتی، حفاظتی و الکترونیکی نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

کاربرد باتری در سیستم یو پی اس

در داخل سیستم های یو پی اس یک باتری قرار داده شده که در زمان جریان داشتن برق، آن را شارژ میکند (در حالت عادی) و اما در زمان قطعی کامل برق و یا زمانی که با افت ولتاژ برق مواجه میشویم بطور اتوماتیک یو پی اس برق مورد نیاز کامپیوتر یا سایر دستگاههای برقی را از باتری یو پی اس تامین میکند. این عمل در کمتر از یک ثانیه گرفته و ازاین رو سیستم کامپیوتری خاموش نشده و کاربر میتواند به کار خود ادامه دهد.

دلایل استفاده از باتری یو پی اس

سیستم های یوپی اس برای مقابله با اختلالات و قطعی برق طراحی و تولید شده اند. دستگاههای یو پی اس تبریز این قدرت را دارند که از صد ها ولت آمپر (VA) برای حفاظت کامپیوترها شخصی و خانگی تا میزان میلیون ها ولت آمپر جهت سیستم های مخابراتی، سیستم های رایانه ای سازمان ها و ادارات بزرگ در برابر اختلالاتی برقی محافظت کنند.

به عبارتی دیگر یو پی اس ها نوعی سیستم الکترونیکی میباشند که در صورت بروز اختلال در شبکه برق شهری و نیز قطع برق، پیوسته انرژی مورد نیاز تجهیزات مصرفی از جمله تجهیزات آزمایشگاهی، سیستم های مخابراتی و … را تامین کرده و ازاین رو جزء سیستم های مهم و حیاتی سیستم های مخابراتی، کامپیوتری، بیمارستانی و آزمایشگاهی بشمار می آید تا فرکانس و ولتاژ ثابت و مورد اطمینان این تجهیزات را تامین کند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.