• 3520 3439 - 041

آیا طول عمر باتری های به نوع یو پی اس بستگی دارد؟

آیا طول عمر باتری های به نوع یو پی اس بستگی دارد؟Reviewed by UPSTABRIZ.COM on Dec 24Rating: 5.0آیا طول عمر باتری های به نوع یو پی اس بستگی دارد؟

عوامل دخیل در طول عمر باتری ها:

یکی از عوامل اصلی طول عمر باتری ها بستگی به نوع UPS دارد. در بسیاری موارد دیده شده که مجموعه ای تعدادی باتری با برند و آمپر معین خریداری نموده و این باتری ها را به دو مدل دستگاه  یو پی اس وصل نموده استو بعد از مدت کوتاهی باتری های یکی از دستگاههای UPS خراب شده و باتری های دستگاه دیگر کار میکند.

پس نتیجه ای که حاصل میشود طول عمر باتری ها به نوع به نوع یو پی اس بستگی دارد. که علت آن در زیر به صورت مختصر توضیح داده میشود.

در یو پی اس های عرضه شده توسط یو پی اس تبریز دو مدار بنام ABM و SCM وجود دارد که کار این دو مدار کنترل شارژ باتری و احیای باتری می باشد.

مثلا این دستگاهها قادر هستند که هر نوع باتری را با جریان شارژ و مناسب شارژ نمایند.

در زمانی که برق شهر وجود دارد و دستگاه از باتری استفاده ننموده و به اصطلاح عامیانه باتری خوابیده در این مواقع دستگاه یو پی اس باتریها متصله را شارژ و دشارژ نموده تا باتریها را احیا نموده و مانع خرابی باتریها گردد.

نتیجه مهمی که این توضیحات محتصر اخذ میشود عامل بسیار مهم در طول عمر باتری نوع دستگاه UPS می باشد. ولی عوامل زیادی نیز در طول عمر باتری دخیل می باشند. از جمله دمای محیز – نوع و وزن باتری و ….

آیا طول عمر باتری های به نوع یو پی اس بستگی دارد

 

 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.